HC HASTRMAN - HC KOPIDLNO 7:3 - (PLAY - OFF - FINÁLE)

HC HASTRMAN - HC KOPIDLNO  7 : 3    (3:1,3:1,1:1)

sestava: Kordík - Kosina, Svoboda - Plíšek - Pekárek Zd., Jansta(29"Potoček), Jaroš - Komárek, Hyršal, Kořínek

branky: Pekárek zd. (Jansta), Jaroš(Svoboda, Hyršal), Plíšek (Komárek, Pekárek Zd.)

A byl tu den D. Finále OHL Jičín skupina B. Utkání bylo ve velmi rozumném čase a hrálo se tedy od 18:00 hodin. I proto si do hokojevé haly v Jičíně našel cestu velký počet fanoušků, bylo jich snad 150 - 200, kteří vytvořili jedinečnou hokejovou atmosféru. Jeden z favoritů soutěže mužstvo Hastrmanů nebralo před utkáním nic jiného než výhru, naše mužstvo, v průměru od 15 let starší, již hrálo dávno nad plán a mohlo jen překvapit.

Začátek utkání jsme začali velice aktivně a byli jsme lepším týmem, měli jsme více střel na branku a prvních 10 minut jsme Hastrmany přehrávali a vypadalo to, že by jsme je mohli porazit. Pak jsem však dostali dva nešťastné góly a rázem jsme prohrávali 2:0. Vzápětí jsme brankou Pekárka snížili na 2:1, ale ještě jeden gól do první pauzy inkasovali. Přestávky na úpravu ledu nám v této sezóně příliš nevyhovovali, protže jsme vždy vypadli z tempa a tak tomu bylo i tentokrát. Hastmani na nás vlétli  přidali další dvě branky na 5:1. Pak ještě snížil po pěkné akci Hyršala se Svobodou  Jaroš, ale do šatny se šlo s výsledkem 6:2. V polovině zápasu se nám ještě zranil nejproduktivnější hráč Tomáš Jansta a  naše mužstvo již nestačilo s rozjetým mladým týmem Hastrmanů bruslit a příliš je ohrožovat.  Začátek poslední třetiny jsme opět nepodchytili a po 15 vteřinách prohrávali již 7:2. Snížení na konečné 7:3 zařídil střelou od modré Tomáš Plíšek.

I přes vysokou porážku jsme se však nemuseli za nic stydět, byl to hokej  plný nasazení a dravosti z obou stran. Všichni si v tomto zápase sáhli až na dno svých sil. K vidění bylo několik krásných akcí a i diváci se zde přišli určitě na své. Hastrmani však byli o trochu hokejovější a senzaci nepřipustili. Konečné druhé místo je však pro naše mužstvo ohromným úspěchem a doufáme, že tento výsledek přiláká v příští sezóně ještě více našich příznivců na naše hokejové zápasy.