HC Kopidlno - HC Běchary 10:1

:HC Kopidlno - HC Běchary      10 : 1     (2:1,4:0,4:0)

Sestava: Kordík - Kosina, Pekárek Z.(od 30 Odvárko) - Jansta(od30 Jaroš), Šebík - Jaroš(od 30 Jansta),Kořínek, Komárek - Odvárko(od 30 Pekárek Z.)Hyršal, Svoboda

Branky: Jansta Tomáš (Kořínek Jiří), Pekárek Zdeněk (Odvárko Jiří), Jaroš Jaroslav (Kořínek Jiří), Kořínek Jiří (Komárek Petr), Jansta Tomáš (Jaroš Jaroslav), Pekárek Zdeněk (Kosina Ladislav), Kořínek Jiří (Jansta Tomáš), Svoboda Miroslav (Hyršal Luboš), Pekárek Zdeněk (Kosina Ladislav), Kořínek Jiří (Jansta Tomáš), - Brodský Petr (Škoda Petr),
Trestné minuty: 4:2   Kosina 2, Svoboda M. 2

V mrazivém podvečeru při teplotě okolo -15°°C jsme měli sehrát další derby zápas s týmem HC Běchar. Ze začátku to vypadalo, že se tým Běchar nesejde a zápas bude kontumován, ale nakonec se sešlo dost nadšenců z tohoto tý,u  a zápas mohl začí. Do branek odou mužstev se postavili klasické opory týmů. A i tentokrát proti sobě chytali tchán a žeť. Zatím  co Kordík musel puk lovit ze sítě jenom jednou,  brankář Běchar sáhl do své sítě opět desetkrát.

Zápas tentokrát v úvodu něměl potřebné tempo,  ale i v úvodu jsme se brankami Jansty a Pekárka Z. dostali do dvoubrankového vedení. Více branek se nám v první třetině nepovedlo vstřelit a malou komplikací byla jediná branka hostí z hole Brodského na 2:1. Takový byl účet po první třetině. V druhé třetině jsme se začali dostávat do tempa  a přidali další 4 branky. V polovině zápasu jsme trochu pozměnili sestavu a dopředu šel zpět Jansta a Pekárek. Do beka si "vlezl" Jaroš a Odvárko, který konečně začal vypadat jako hokejista, když odložil své stále se potící celooblyčejové plexi :-).  Po druhé třetině jsme tedy vedli 6:1.

Mráz byl veliky a chtěli jsme se se soupeřem dohodnout na ukončení utkání s ponecháním výsledku 6:1. Soupeř však věřil v obrat, nepřistoupil na tento požadavek a tak se hrála i poslední třetina. Ta začala famózně, když v prvních 23 vteřinách jsme vsítili další dvě branky a vedli už 8:1 po rychlých brankách Kořínka a Svobody.  Devátou branku přidal opět Pekárek, který tímto završil svůj hattrick. Kuriozní situace nastala okolo 10 branky. Kdy Jansta s Komárkem si neustále před brankářem  jen nahrávali a nechtěli vystřelit aby zrovna oni nemuseli dát 10 branku. Skóre 9:1 si však nevšiml Kořínek, který se prodral před brankáře a ukončil trápení hostu na 10:1. Hned vzápětí se odebral do hospůdky připravit občerstvení pro spoluháče za čož mu děkujeme.  Soupeř se nezmohl na nic jiného než jen vyhazovat puky a střely od modré. Pak ještě na mnoho nebezpečných zákroků na kolena a sekání po všech našich údech. Mi jsme se do 50 mituny snažili hrát bezkontaktní hokej, ale někteří museli v závěru  čistým způsobem přitvrdit, aby soupeři ukázali, kdo je pánem na ledě a jak se hokej hraje.