HC KOPIDLNO - HC SPIRIT 8:4

HC KOPIDLNO - HC SPIRIT   8 : 4   (2:2, 4:2,2:0)

Sestava: Kordík - Šebík, Plíšek - (do 24")Pekárek Z., Svoboda M. - Jaroš, Hyršal, Jansta - Roubal, Odvárko, Březský(od 24" Pekárek Z.)

Branky: Plíšek, Jaroš (Jansta), Šebík (Jaroš, Jansta), Roubal (Pekárek Z.), Pekárek Z.(Plíšek), Roubal (Pekárek Z., Odvárko), Jaroš, Pekárek Z. (Odvárko)

Trestné minuty: Pekárek Z. 2", Svoboda M. 2", Jansta 2"

Další důležité vítězství a upevnění 1 postupové příčky do Play-off v nadstavbové části.

Na začátku utkání vznikla drobná komplikace, kdy si Tomáš Potoček, nechal od ledařů nabrousit brusle. Na tom by nebylo nic divného, až na to, že to brousili asi pilníkem a na brusle se nedalo ani postavit. Proto sledoval utkání jen z tribuny. Chyběli nám tedy 3 klasičtí beci (Kosina, Roďan, Potoček) Proto do druhé obranné dvojice nastoupil Svoboda M. s Pekárkem Z.

Na začátku měl Spirit na střídačce jen jednoho hráče a čekal, zda ještě někdo příjde. Mi jsme této situace nevyužili a mysleli si, že tento zápas dohrajeme v rybníkovém tempu, Spirit se unaví a nebude pro nás problém ho porazit. Sice jsme brzo vedli 2:0, ale najdenou se na střídačku hostí začali trousit další hráči a především Filip Svoboda, který nastupoval výhradně na naši udržovací druhou lajnu a velkou měrou přispěl k vyrovnání výsledku na 2:2 v první třetině.  Pak se zranil Březský a museli jsme hrát na tři beky - Plíšek, Šebík, Svoboda a Pekárek se posunul k Roubalovi a Odvárkovi do druhé lajny.

V druhé třetině jsmenezačali dobře a prohrávali 2:3, ale  začali jsme  více bruslit a napadat utočníky soupeře již ve středním pásmu. Na 3:3 srovnal bombou od modré svou první brankou Daniel Šebík a vzápětí ze stejné pozice nastřelil břevno. Vedení na naši stranu strhl Roubal a bylo to 4:3. Na rozdíl dvou branek vybídl Plíšek ke skórování Pekárka, který do poloprázdné branky nemohl nedat. Soupeř pak ještě snížil na 5:4, ale Roubal svou druhou brankou do poloprázdné branky vrátil našemu mužstvu dvoubrankové vedení. Účet po dvou třetinách 6:4.

Do třetí třetiny jsme vstoupili s odhodláním přidat ještě nějakou branku a zvýšit náskok na soupeře. To se povedlo Pekárkovi a Jarošovi a vedení 8:4 jsme si už nenechali vzít. V naší brance se ve třetí třetině překonával Luďa Kordík, ale i v brance soupeře zneškodnil nejméně 6 nájezdů jeden na jednoho bránkář hostí. Další branky jsme už nepřidali a tak jsme vyhráli čtvrtý zápas v řadě v poměru 8:4. Tím jsme získali důležité dva body do tabulky nadstavbové části pro účast v Play-off.

Další zápas sehrajeme 26.2.2012 od 20:30 hodin s HC Libáň, poslední vzájemný zápas pro nás nedopadl nijak oslnivě, když jsme s Libání remizovali 4:4.