HC Libáň - HC Kopidlno 3:8

HC Libáň - HC Kopidlno  3 : 8   (1:3,1:2,1:3)

Branky: Odvárko (Roubal, Hyršal), Kořínek (Jaroš, Jansta), Jaroš (Jansta, Kořínek), Jansta ( Kořínek, Svoboda M.) Hyršal (Jaroš, Roubal) Jaroš (Kořínek, Pekárek Z.), Hyršal ( Svoboda M.), Pekárek Z. (Komárek, Kosina)

Sestava:  Kordík - Kosina, Pekárek Z. - Komárek, Svoboda M. - Jaroš, Jansta, Kořínek - Odvárko, Hyršal, Roubal

Další zápas spodní skupiny o Play-off jsme zvládli a zajistili si už s předstihem účast v play off. Zápasy s Libání jsou vždy trochu vyhecované, jedná se přeci o derby a k tomu to patří. Soupař hrál od začátku až přehnaně tvrdě a tentokrát jsme si to nenechali líbit už od prvních minut a sehrál se vyhecovaný ostrý zápas s velkým množstvím tvrdých a ze strany Libáně mnohdy i nebezpečných zákroků za hranicemi pravidel.  Od začátku utkání jsme měli zápas pod kontrolou a již v druhé minutě vedli brankou Odvárka 1:0. Na 2:0 zvišoval Koříněk. Soupeř pak snížil na rozdíl jedné branky, ale Jaroš v úniku jeden na jednoho nedal brankáři domácích šanci a třetina skončila 3:1 pro nás. Když Jansta zvíšil na 1:4 začalo to vypadat, že zápas dohrajeme v klidu. Soupeř však snížil na 4:2, ale tříbrankové vedení vrátil na naše hole toho dne oslavenec 59 narozenin Luba Hyršal. Druhá třetina skončila v poměru 5:2. Chtěli jsme urychlit zápas a hrát bez úpravy ledu, ale soupeř nesouhlasil a tak jsme šli do kabin. V poslední třetině na nás soupeř vletěl a to dost drsným způsobem. Několik nebezpečných zákroků vedlo k několika vyloučení a potyčkám. Za zmínku stojí ta,  když domácí Havel kopl za naší brankou bruslí po Svobodovi, ten si to nenechal líbit a došlo k šarvátce, kde Svoboda "natloukl"  o více jak 30 let mladšímu Havlovi z Libáně. Jarda Jaroš při hře 4 na 4 zvíšil na 6:2 a tím se zápas trochu uklidnil. Soupeř sice ještě snížil na 6:3, ale vzápěti dvěma rychlými brankami Hyršala a Pekárka Z. zlomil odpor domácích úplně a někteří hráči Libáně odešli do kabin ještě před ukončení zápasu.  Tento zápas jsme tedy vyhráli v poměru 8:3 a zajistili si tak již s předstihem účast v Play off a pravděpodobně i lepší výchozí pozici. V playy off nás tedy čeká buď Hastrman, nebo Ronal.

Příští zápas sehrajeme v neděli 4.3.2012 od 16:00 hodin s Daliměřicemi.