HC Dobrá voda - HC Kopidlno 4:7

HC Dobrá Voda - HC Kopidlno  4 : 7   (1:2,1:1,2:4)

Branky:Jansta Tomáš (Kořínek Jiří), Jansta Tomáš (Jaroš Jaroslav, Kořínek Jiří), Plíšek Tomáš (Jansta Tomáš), Jansta Tomáš (Jaroš Jaroslav, Kořínek Jiří), Pekárek Zdeněk (Svoboda Miroslav), Pekárek Zdeněk (Svoboda Miroslav), Pekárek Zdeněk,

Trestné minuty: Pekárek 4, Pekárek Jaroslav 2

Sestava: Kordík - Plíšek, Potoček - Kosina, Pekárek J.-Jaroš, Jansta, Kořínek - Hyršal, Svoboda, Pekárek Z.

Velmi povedené utkání. Už od prvních minut jsme sehráli se čtvrtým týmem tabulky Dobrou Vodou vyrovnanou partii a pomalu začali soupeře přehrávat. Byl to poslední zápas základní části, který, co se týče tabulky, nic neřešil. Již před zápasem bylo jasné, že Dobrá Voda obsadí čtvrté místo a Kopidlno sedmé. Asi i proto z našich hráčů opadla nervozita a začalo se dařit střelecky. Zajímavostí byl průměrný věk našeho mužstva, který byl okolo 48 let. A kdyxž sena ledě sešli Pekárek J. Potoček - Hyršal, Svoboda,Jaroš  věk všech hokejistů dohromady byl okolo 260 roků :-)

Po velmi dlouhé době jsme od začátku zápasu s kvalitním soupeřem vedli a to po dvou brankách Jansty 2:0. Také další akce volali po gólu, ale soupeři se podařilo tečovanou nahozenou střelou, kterou jsme si srazili do vlasní branky, snížit na 2:1. Tak skončila i první třetina. V úvodu druhé si sebral na útočné modré vyhozený puk Plíšek a po průjezdu po pravém křídle našel skulinu nad ramenem brankáře a  pod břevno na bližší tyč  zvíšil na 3:1. Soupeř v druhé části ještě snížil na 3:2. O druhé  přestávce, kdy následovala úprava ledu, pomohl některým hráčům horký červený nápoj, pro který si jeden z nejmenovaných hráčů (J.K) zapoměl dokonce hůl v šatně. :-)  Třetí třetina byla asi nejvydařenější a našemu mužstvu se nebýval dašilo. Nejprve soupeř srovnal skóre na 3:3. Ale ještě v té munutě Jansta vrátil vedení zpět na naši stranu a to se zdálo jako rozhodující.  Kuriozní branka z rohu hříště daleko za  branovou čárou, kterou Pekárek Z. docílil nahozením na brankáře, který si puk srazil do branky,jsme navíšili náskok na dvoubrankový. Pekárek Z. pak v rozmezí necelých pěti minut zkompletoval dvěma ruskými blafáky v úniku za obranou hattrick a vedli jsme již 7:3. Soupeř pak už jen snížil z trestného střílení na konečných 7:4. Gólů mohlo být víc, nastřelili jsme totiž nejméně 5x tyčku nebo břevno. Velmi dobrý výkon také podal v brance Kopidlna Luďa Kordík.

Tyto body se již započítávají do tabulky spodní části skupinu, kterou budeme hrát s Robousy, Libání, Spiritem, Daliměřicemi a Běcharama. Dva nejlepší postoupí k šestici týmům do play off.