KOPIDLNO - ROBOUSY 7:4

HC Kopidlno  -  HC Hošek Robousy   7 : 4   (4:1,1:1,2:2)

sestava: Kordík - Kosina, Komárek - Plíšek, Kraus - Jansta, Jaroš, Mácha - Pekárek, Berný, Brodský
branky: Mácha (Jansta, Kraus), Berný(Jansta), Jansta(Jaroš), Mácha(Jaroš), Mácha(Jaroš), Jaroš(Mácha), Jaroš(Pekárek)

V zápase jsme proti poblázněným Robousům měli od počátku v utkání herní převahu, z které pramenily přesilovky a z těch následně i branky. V čase 18:38 byl stav skóre už 3-0, na všech třech se bodově podílel Tomáš Jansta. Naději pro Robousy vykřesal po úniku Jakub Vích, ale o dalších 19 sekund později zvýšil Jan Mácha.

Po přestávce proměnil svou sólojízdu středním i útočným pásmem znovu Jakub Vích ve snížení na 2-4 a když se odrazem puku zranil v obličeji Jansta, získávali Robousy i mnohem více prostoru. Šance na srovnání stavu však nevyužili a jejich tlak pohasl třetí brankou Jana Máchy v utkání, a to když se psal čas 36:28.

Frustrace z nepříznivého vývoje vyvrcholila o minutu později, když Víchem  dohraný Kosina upadl a strhla se šarvátka. Rozhodčí posoudili šarvátku tak, že Kosina dostal 2 + 2, zatímco Vích pro pokračování v bitce dostal 5 + OK.

Po přestávce ještě zvýšil na 6-2 Mácha a oslabené Robousy se zdály bát poraženy. Jenže ve 45. minutě prostřelil brankáře Kordíka Tomáš Tomášek a v oslabení v 54. minutě korigoval na 4-6 Jan Hurei. Další branky se však Robousům vstřelit nepodařilo, a tak ještě Jaroš v závěru utkání upravil na konečných 7-4 když všichni hráči Robous bojovali za brankou s Pekárkem, který jejich nájezdy ustál a ještě dokázal přihrát před branku právě volnému Jarošovi.Kopidlno se posunulo na průběžně druhou pozici, Robousy prozatím zůstávají šesté.