HC KOPIDLNO - HC SVIJANY 6:6

HC KOPIDLNO - HC SVIJANY

6 : 6(2:3, 2:0, 2:3)

branky: Jaroš(Maryška), Pekárek(Jaroš), Jansta(Plíšek), Komárek(Pekárek), Michal, Odvárko(Komárek)

V úterý 15. září uzavřely týmy Kopidlna a Pivovaru Svijany v dohrávce 1. kola zároveň i kolo druhé. Kopidlno obdrželo v minulém zápasu 13 kousků od Holína, naopak Svijany si bez problémů poradily s Dobrou Vodou. Favoritem tohoto utkání proto byl spíše tým z Rovenska.

Jenže Kopidlno nastoupilo nebojácně a v brance se obratnými zákroky blýskl Luďa Kordík. A jeho tým se i ujal vedení, když ve skončené přesilovce udeřil Jaroš. Dobře bruslící Svijany přejali otěže utkání velmi brzy a třemi brankami během 5 minut otočily stav na 1-3. Jenže poté si vybrali slabší chvilku, která trvala téměř 40 minut. Kopidlno bylo lepším týmem a postupně navyšovalo vedení až na 6-3.

Tímto stavem vedlo ještě v 57. minutě, ale pak několika individuálními chybami pustilo Svjany do hry. V čase 56:48 a 57:09, čili během 21 sekund, snížili Šmucr a Pecka na rozdíl jediné branky a hosté byli rázem na koni. Tlak ale uťalo vyloučení a zdálo se, že boj je ztracen. Jenže 72 vteřin před koncem ujel Pecka a pozemi prostřelil brankáře. Pro Svijany to už byl druhý gól v oslabení. Jeden dalo i Kopidlno, naopak při deseti přesilových hrách nepadl žádný. Kopidlno ztratilo vyhraný zápas a nakonec jen remizovalo se Svijany 6-6, spolu se vým soupeřem obstarali doposud nejvyrovnanější duel sezony.

Druhé kolo nabídlo i jiné zajímavosti. Holín na jeho startu rozstřílel právě Kopidlno 13-0 a ujal se vedení ve Skupině A. Chybějícího Jardu Hlavatého nahradil pěti brankami Petr Daňo a šesti body zaúřadoval spoluhráč z útoku Erik Body. O první shotout sezony se postaral Ondra Barkman. Pozadu nezůstala ani Divá Bára, která si poradila s Gemou (s kterou měla loni "společných" 5 hráčů) 9-1. Železnice otočila duel s Libání a vyhrála 5-2. Nečekané trápení si prožili hráči Zmijozelu, kteří porazili Blata pouze 3-2, a to brankou z 59. minuty.

Ve Skupině "B" měli favorité plné ruce práce s outsidery. Hastrmani porazili chomutce 8-4, ale oslnivý výkon nepředvedli. Grey Grizzlies se vytrápily s Robousy a Sklepy měly problémy se Spiritem. Lužany hrály s Běchary a úřadovali brankáři, kteří si nechali dát i dosti laciné branky a utkání tak skončilo 8-6. Spirit pak ještě v předehrávce třetího kola porazil Pěnčín 5-2 a získal narozdíl od svého soupeře první body sezony.